kolaż zdjęć mikołajki i dkk

Święty Mikołaj kojarzy się wszystkim z postacią ubraną w czerwony strój, z długą brodą. Inni mają skojarzenie ze starszym panem mknącym saniami w celu obdarowywania najmłodszych. Mikołajki to czas, kiedy wspominamy świętego Mikołaja, biskupa z Miry.

Szóstego grudnia uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym wraz z wychowawczynią panią Anną Dudra – Światowską zostali zaproszeni do filii bibliotecznej na wspólne świętowanie Mikołajek oraz na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczniowie chętnie skorzystali z zaproszenia, stawiając się na obchodach ze stuprocentową frekwencją. Na spotkaniu nasi goście rozważali, skąd Święty Mikołaj bierze prezenty dla dzieci – okazało się, że każdy posiadał swoją teorię na ten temat, a wszystkie były równie ciekawe. Następnie wspólnie przeczytaliśmy „List do Świętego Mikołaja”- Edyty Wygonik, który okazał się być niejako podsumowaniem koncepcji uczniów na ten temat.

Wspólne świętowanie zwieńczyło się wręczeniem dzieciom upominków, które Święty Mikołaj zostawił dla nich w bibliotece. Uczniowie byli zachwyceni i zaskoczeni prezentami. Wyszli z obietnicą, że wkrótce przyjdą do biblioteki ponownie w celu wypożyczenia książeczek o Bożym Narodzeniu.

 NPRCz2


BN


MKiDZN


bibliotekarz lubuski


depozytbiblioteczny


 dkk


 czytak plus2


 legimi


 fun media


 0 finansach

Gazeta Wyborcza dla Bibliotek

wyborcza

 

„Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).”

Schowek01

Kalendarz

NOWOŚCI

Facebook Likebox Slider

Prasa