Pod takim hasłem odbył się XIV konkurs kolęd i pastorałek, organizowany wspólnie przez Bibliotekę Szkolną SP im. A. Mickiewicza w Siecieborzycach oraz MBP w Szprotawie filia Siecieborzyce. Tradycją jest, iż skład Komisji Konkursowej od pierwszej edycji jest stały i zawsze są to: dyrektor MBP w Szprotawie obecnie pani Marzena Cioch- Ciućmańska oraz radni Rady Miejskiej w Szprotawie z okręgu Siecieborzyc i sołtys naszej wsi. I tym razem też nie zawiedli. Podczas konkursu zaprezentowali się w nim soliści i duety od klasy pierwszej po klasę ósmą. Komisja konkursowa miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ dzieci udowodniły, że potrafią pięknie śpiewać polskie kolędy i pastorałki. Wszyscy uczestnicy za swoje prezentacje otrzymali piękne upominki ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szprotawie, radnych miejskich: Ireneusza Ganczara, Janusza Bilińskiego, Beatę Jakowicką oraz p. sołtys wsi Jadwigę Turek, za co im serdecznie dziękujemy.

Podczas konkursu panowała przemiła atmosfera, a kolędowy nastrój udzielił się wszystkim obecnym, czemu dali wyraz śpiewając ochoczo wspólnie kolędę " Przybieżeli do Betlejem".

Poniżej zdjęcia z konkursu. Zapraszamy do obejrzenia

Facebook Likebox Slider