27 września 2024 r. to ważny dzień dla przyszłości szprotawskiej książnicy. Dyrektor placówki Marzena Cioch- Ciućmańska przy udziale burmistrza Mirosława Gąsika podpisała umowę ze spółką ZISICO ze Szprotawy na przeprowadzenie gruntownej modernizacji tego historycznego obiektu.

- Jesteśmy świadkami wyjątkowego momentu, który otwiera przed naszą biblioteką nowe horyzonty i perspektywy rozwoju.

– Rozpoczynamy właśnie rewitalizację, która obejmie cały budynek. Całość dopełni nowa aranżacja przestrzeni wokół obiektu z zielonymi kompozycjami i czytelnią na świeżym powietrzu– mówił burmistrz Mirosław Gąsik podczas uroczystego podpisania dokumentu.

To pierwsza tak duża inwestycja, którą prowadzić będzie szprotawska instytucja kultury w dotychczasowym okresie swego funkcjonowania. Dlatego merytorycznie wesprze ją, powołany przez burmistrza, zespół doświadczonych pracowników ratusza w obszarze zamówień publicznych, robót budowlanych, promocji i rozliczenia projektu.

Dofinansowanie w kwocie 2,25 mln zł pochodzi z budżetu państwa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Kierunku interwencji 2.1 „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”, Priorytet 2 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Wkład własny pokryty zostanie z budżetu gminy.

Wykonawca wyłoniony został zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych, w wyniku  przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia, w trybie podstawowym bez negocjacji.

Zakres prac obejmować będzie roboty budowlane, elektryczne i teletechniczne, których wartość wynosi  3.075.119,09  zł brutto. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30.11.2025 r.

obrazek flaga i godło Polski

nprcz belka ik kolor rgb