Od 2011 roku przeprowadzamy w Bibliotece kursy komputerowe dla seniorów. W ciągu siedmiu lat zorganizowaliśmy blisko 30 edycji. W czasie zajęć uczestnicy poznają edytora tekstów WORD, zaznajamiają się z programem do tworzenia prezentacji multimedialnych POWER POINT, uczą się podstawowej obróbki zdjęć oraz pracują w Internecie. Podczas przeglądania stron internetowych uczulani są na otwieranie jedynie wiarygodnych stron i wiadomości. Po skończonym kursie seniorzy nabywają podstawowych umiejętności i pewności w korzystaniu ze sprzętu komputerowego. Potrafią prawidłowo pisać dokumenty, przenoszą fotografie z nośników elektronicznych, edytują i poprawiają zdjęcia, tworzą z nich ciekawe prezentacje. Nie sprawia też im problemu wyszukiwanie informacji na stronach internetowych. Aby spotkania dawały komfort seniorom, spotykamy się osiem razy w ciągu dwóch tygodni. Każde z zajęć trwa około 2 godzin, a stworzone grupy najczęściej nie przekraczają 5 osób. Seniorzy korzystają ze sprzętu Biblioteki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczestnicy pracowali na własnych komputerach. Chętnych uczestników serdecznie zapraszamy.

Facebook Likebox Slider