Podczas dzisiejszych zajęć wakacyjnych dzieci miały okazję zgłębić tajniki różnych drukarek 3D oraz dowiedzieć się, w jakich dziedzinach można je wykorzystać. Z zainteresowaniem oglądały przykładowe modele wydrukowane w 3D, a także poznały proces tworzenia projektów do druku.
Następnie nadszedł czas na kreatywną zabawę – projektowanie personalizowanych zawieszek. Każde dziecko zaprojektowało własną zawieszkę w wybranym kształcie geometrycznym, a potem z zachwytem obserwowało, jak filament zmienia się w gotowy przedmiot.
Nie zabrakło również interaktywnych gier z wykorzystaniem figur geometrycznych wydrukowanych w technologii 3D. Na koniec dzieci mogły dać upust swojej wyobraźni, tworząc przestrzenne pingwinki, wieże, okulary i inne bryły geometryczne za pomocą szablonów i długopisów 3D. Zajęcia były pełne twórczych wyzwań i niezapomnianych wrażeń!
Zajęcia wakacyjne realizowane są w ramach projektu "Figury, bryły, kształty - świat wokół nas" dofinansowanego przez Fundację mBanku.