Dziś w bibliotece w Długiem razem z pierwszoklasistami sięgnęliśmy po książkę Jakuba Tylmana pt. "Gustaw na lodzie", w której autor porusza kwestie związane z ochroną środowiska i problem ocieplenia klimatu, wskutek czego dochodzi do topnienia lodowców, będących domem dla wielu zagrożonych wyginięciem gatunków. Dzięki tej pouczającej historyjce o pingwinie Gustawie dzieci dowiedziały się jak mądrze korzystać z dobrodziejstw natury, nie narażając jej na zniszczenie. Potem wykonaliśmy obrazki, które zdobią teraz pomieszczenie biblioteki.

Facebook Likebox Slider