444Z okazji Mikołajek, piątkowe zajęciach plastyczno-literackich poświęcone były tej właśnie tematyce.
Dzieci wysłuchały opowiadania „Święty Mikołaj z Miry” Elizy Piotrowskiej, z którego dowiedziały się, że Święty Mikołaj był biskupem Miry Licyjskiej, żył na przełomie III i IV wieku naszej ery i niewiele ma wspólnego ze staruszkiem w czerwonym ubraniu i saniami ciągniętymi przez renifery.
Mikołaj z Miry był pobożny, dobry, powszechnie lubiany a majątek odziedziczony po rodzicach rozdał potrzebującym. Zmarł 6 grudnia i na pamiątkę tego dnia obchodzone są Mikołajki.
Na zakończenie spotkania wykonaliśmy kartki świąteczne, które przekażemy wraz z życzeniami naszym bliskim.