446Pierwsze grudniowe zajęcia z j. angielskiego poświęciliśmy znanemu wierszowi Jana Brzechwy. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od lektury „Kaczki dziwaczki”, po czym dzieci stworzyły barwne wyklejanki kaczek z bibuły, poznając przy okazji słówko „duck”. Dzieci rozwiązały także matematyczną kolorowankę oraz z entuzjazmem wymieniły znane im słowa na sylabę „ka”. Zajęcia zakończyliśmy wyjaśnieniem tytułu wiersza, oraz zastanowiliśmy się dlaczego kaczkę nazywano dziwaczką. Nasi młodzi czytelnicy odkryli sens zdania „inny nie zawsze oznacza gorszy”, oraz dowiedzieli się, że nie należy wydawać opinii o kimś tylko na podstawie np. jego wyglądu, gdyż może być to krzywdzące.