IMG 20210325 161512Międzynarodowy Dzień Sportu to święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w sierpniu 2013. Na dzień obchodów wyznaczono 6 kwietnia, co upamiętnia otwarcie w 1896 roku w Atenach pierwszej letniej nowożytnej olimpiady. Ustanowienie tego dnia jest związane z uznaniem przez ONZ potencjalnych możliwości oddziaływania sportu na rozwój praw człowieka, społeczny i gospodarczy. Sport w naszym życiu odgrywa coraz większą rolę. Dużo osób biega, chodzi na piesze wycieczki, jeździ rowerem… Zachęcamy do zdrowego wysiłku fizycznego, a książki pokazujące, jak prawidłowo planować ćwiczenia znajdą Państwo na półkach w Bibliotece.